Reklama

Reklama

Newsy

"Pielęgniarki": Nowy serial paradokumentalny Polsatu

Środa, 19 lutego (12:39)

Tej wiosny do oferty seriali paradokumentalnych telewizja Polsat dodaje nową, codzienną produkcję "Pielęgniarki". Serial należący do bardzo popularnego gatunku telewizyjnego - scripted docu, przedstawia perypetie kobiet wykonujących trudny, ale bardzo szlachetny zawód pielęgniarki. To one niosą codziennie troskliwą pomoc, dodają otuchy i czuwają nad pacjentami. "Pielęgniarki" to pełne emocji opowieści o ludziach, ich kondycji, problemach i codziennych dylematach. W każdym odcinku poznamy inną fascynującą historię, a połączy je zespół sześciu pielęgniarek - głównych bohaterek serialu.

Zdjęcie

"Pielęgniarki" /Polsat
"Pielęgniarki"
/Polsat

 

Miejsce akcji: szpital jest tylko pewnym pretekstem do opowiedzenia frapującej historii o ludziach, podobnych do nas. To właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem.A przypadki pacjentów to różnorodne ludzkie dramaty, łzy i namiętności, zdrady, rozstania i nowe miłości, zazdrość, nienawiść, złość, wybaczenie i żale rodzinne.

Reklama

Główne bohaterki tej opowieści to zespół sześciu pielęgniarek: Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka, Anna Rogowska - oddział pediatrii, Ewa Dąbrowska - oddział pediatrii, Małgosia Paprocka - oddział chorób wewnętrznych, Jadwiga Leśniak - oddział chorób wewnętrznych, oraz Lucyna Korzecka, która pracuje na oddziale chirurgii.

Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarki są i zawsze będą najbliżej pacjentów. To między pacjentami a pielęgniarkami budują się najsilniejsze więzi i relacje. To właśnie im można powiedzieć więcej, gdy zatrzymają się na chwilę, żeby zmienić opatrunek, podać lek, ale też udzielić życiowej porady. Każdy pacjent jest inny, a za dotykającymi ich chorobami skrywają się najsilniejsze emocje. Pielęgniarka jest zawsze najbliżej nich wszystkich.

Każdy z odcinków "Pielęgniarek" to odrębna historia obyczajowa związana z pacjentem oraz historie z życia nietuzinkowych kobiet jakimi są serialowe pielęgniarki. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta - jego rozterkach, zmartwieniach, nieporozumieniach w rodzinie i wszystkim co jest związane z chorobą. Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem pielęgniarskim, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa - podwładne.

Serial "Pielęgniarki" liczy 40 odcinków i jest autorskim projektem firmy ATM Grupa. Za reżyserię odpowiadają: Leszek Korusiewicz, Michał Janów i Sebastian Moręcki. Produkcja zadebiutuje na antenie Polsatu 31 marca. Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku.

Zdjęcie

Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka /Polsat
Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka
/Polsat

Zdjęcie

Anna Rogowska - oddział pediatrii /Polsat
Anna Rogowska - oddział pediatrii
/Polsat

Zdjęcie

Małgorzata Paprocka - oddziałé chorób wewnętrzynych /Polsat
Małgorzata Paprocka - oddziałé chorób wewnętrzynych
/Polsat
swiatseriali.pl

Reklama

Skomentuj artykuł: "Pielęgniarki": Nowy serial paradokumentalny Polsatu

Wasze komentarze (46)

Dodaj komentarz
uhdfwq

~uhdfwq -

Pielęgniarki ,,nowy ,, serial ,ale na pewno stare kolejne pseudo serialowe paradokumentalne bajdurzenie.

Max

~Max -

Były już filmy o wszystkich zawodach a tylko o sprzataczkach nikt nie pomyśli to tez ciężka praca nakręciłem film ze sprzataczkami w roli głównej

barcik546 :)

~barcik546 :) -

"Pielęgniarki" powracają! Żeby nie było, że was kłamię daję link: link

Ania

~Ania -

szkoda ze tak malo odcinkow

tobi

~tobi -

w serialu pielegniarki sa mile i pomocne 0 realizmu a w prawdziwym szpitalu sa wredne i chodza jak za kare

MONIKA

~MONIKA -

a jaki naród takie komentarze- DNO!!!

marucha

~marucha -

Ciekawa twarz doktora Boruckiego........wreszcie jaks twarz w telewizji...

pielęgniarka.

~pielęgniarka. -

Serial...porażka. Niestety nadal pielęgniarki to zastraszone kobietki. Gratuluję pomysłu bo raczej serial nie zachęca do studiowania tego kierunku a wręcz przeciwnie. Pielęgniarki w dzisiejszych czasach to kobiety wykształcone po studiach ze specjalizacją. Jak widać mało kto o tym wie że uczymy się tyle samo lat co lekarz. Jak widać w serialu nie mamy nic do powiedzenia...żenujące.

Ulka

~Ulka -

No tak,naczelna,oddziałowe,przełozona i koordynujace rzeczywiscie najwiecej sie natrudza i napraCują.Az im fartuszki sie kurczą od tej ciężkiej pracy.Do tego serialu powinniscie zatrudnić prawdziwe pielegniarki,takie które odlat haruja przy chorych w szp[italu i środowisku..Chętnie obejrzę ale juz po zapowiedzi odnosze wrazenie,ze bedzie to kolejna lukrowana bajka typu"na dobre i na złe","lekarze"itp.Jestem pielęgniarką od 31 lat.

widz

~widz -

Niestety bedzie nie wypał ... osobiscie nadal oglądam tylko serial na dobre i na złe ...reszta to hmhm porażka szkoda oglądać ....