Reklama

Reklama

Newsy

"Pielęgniarki": Nowy serial paradokumentalny Polsatu

Środa, 19 lutego (12:39)

Tej wiosny do oferty seriali paradokumentalnych telewizja Polsat dodaje nową, codzienną produkcję "Pielęgniarki". Serial należący do bardzo popularnego gatunku telewizyjnego - scripted docu, przedstawia perypetie kobiet wykonujących trudny, ale bardzo szlachetny zawód pielęgniarki. To one niosą codziennie troskliwą pomoc, dodają otuchy i czuwają nad pacjentami. "Pielęgniarki" to pełne emocji opowieści o ludziach, ich kondycji, problemach i codziennych dylematach. W każdym odcinku poznamy inną fascynującą historię, a połączy je zespół sześciu pielęgniarek - głównych bohaterek serialu.

Zdjęcie

"Pielęgniarki" /Polsat
"Pielęgniarki"
/Polsat

 

Miejsce akcji: szpital jest tylko pewnym pretekstem do opowiedzenia frapującej historii o ludziach, podobnych do nas. To właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem.A przypadki pacjentów to różnorodne ludzkie dramaty, łzy i namiętności, zdrady, rozstania i nowe miłości, zazdrość, nienawiść, złość, wybaczenie i żale rodzinne.

Reklama

Główne bohaterki tej opowieści to zespół sześciu pielęgniarek: Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka, Anna Rogowska - oddział pediatrii, Ewa Dąbrowska - oddział pediatrii, Małgosia Paprocka - oddział chorób wewnętrznych, Jadwiga Leśniak - oddział chorób wewnętrznych, oraz Lucyna Korzecka, która pracuje na oddziale chirurgii.

Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarki są i zawsze będą najbliżej pacjentów. To między pacjentami a pielęgniarkami budują się najsilniejsze więzi i relacje. To właśnie im można powiedzieć więcej, gdy zatrzymają się na chwilę, żeby zmienić opatrunek, podać lek, ale też udzielić życiowej porady. Każdy pacjent jest inny, a za dotykającymi ich chorobami skrywają się najsilniejsze emocje. Pielęgniarka jest zawsze najbliżej nich wszystkich.

Każdy z odcinków "Pielęgniarek" to odrębna historia obyczajowa związana z pacjentem oraz historie z życia nietuzinkowych kobiet jakimi są serialowe pielęgniarki. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta - jego rozterkach, zmartwieniach, nieporozumieniach w rodzinie i wszystkim co jest związane z chorobą. Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem pielęgniarskim, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa - podwładne.

Serial "Pielęgniarki" liczy 40 odcinków i jest autorskim projektem firmy ATM Grupa. Za reżyserię odpowiadają: Leszek Korusiewicz, Michał Janów i Sebastian Moręcki. Produkcja zadebiutuje na antenie Polsatu 31 marca. Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku.

Zdjęcie

Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka /Polsat
Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka
/Polsat

Zdjęcie

Anna Rogowska - oddział pediatrii /Polsat
Anna Rogowska - oddział pediatrii
/Polsat

Zdjęcie

Małgorzata Paprocka - oddziałé chorób wewnętrzynych /Polsat
Małgorzata Paprocka - oddziałé chorób wewnętrzynych
/Polsat
swiatseriali.pl

Reklama

Skomentuj artykuł: "Pielęgniarki": Nowy serial paradokumentalny Polsatu

Wasze komentarze (47)

Dodaj komentarz
ja

~ja -

taaakkk pielegniarki sa wredne....a to ze pacjenci sie nanich wyladowuja za wszystko to jest dobrze? <za zla rodzine, za chorobe, za to oni choruja a np pielegniarka nie, za brak pieniedzy, ogolnie sa rozgorycznei calym swiatem> myslisz ze bede sie do ciebie usmiechac po tym jak 2 min wczesniej pacjent powiedzial do mnie "zdechniesz jak pies pod plotem" (za to ze w naszej przychodni nie przyjmuje lakerz specjalnosci ktora on chcial...), albo ty "pier*** kur**" bo nie ma jakiegos badania na nfz...? ciekawe jaka ty bylabys sympatyczna? ja rozumiem rozgorycznie choroba its...ale nikt nie jest workiem treningowym na ktorym moznasie wyzywac, nikt nie jest ze stali! (pencja 1200 zl a leki na serce 100-200 zl) nie raz plakalam przez pacjenta! od nas wymaga sie zebysmy byly matkami teresami z kalkuty a traktuje sie nas jak psy!

uhdfwq

~uhdfwq -

Pielęgniarki ,,nowy ,, serial ,ale na pewno stare kolejne pseudo serialowe paradokumentalne bajdurzenie.

Max

~Max -

Były już filmy o wszystkich zawodach a tylko o sprzataczkach nikt nie pomyśli to tez ciężka praca nakręciłem film ze sprzataczkami w roli głównej

barcik546 :)

~barcik546 :) -

"Pielęgniarki" powracają! Żeby nie było, że was kłamię daję link: link

Ania

~Ania -

szkoda ze tak malo odcinkow

tobi

~tobi -

w serialu pielegniarki sa mile i pomocne 0 realizmu a w prawdziwym szpitalu sa wredne i chodza jak za kare

MONIKA

~MONIKA -

a jaki naród takie komentarze- DNO!!!

marucha

~marucha -

Ciekawa twarz doktora Boruckiego........wreszcie jaks twarz w telewizji...

pielęgniarka.

~pielęgniarka. -

Serial...porażka. Niestety nadal pielęgniarki to zastraszone kobietki. Gratuluję pomysłu bo raczej serial nie zachęca do studiowania tego kierunku a wręcz przeciwnie. Pielęgniarki w dzisiejszych czasach to kobiety wykształcone po studiach ze specjalizacją. Jak widać mało kto o tym wie że uczymy się tyle samo lat co lekarz. Jak widać w serialu nie mamy nic do powiedzenia...żenujące.

Ulka

~Ulka -

No tak,naczelna,oddziałowe,przełozona i koordynujace rzeczywiscie najwiecej sie natrudza i napraCują.Az im fartuszki sie kurczą od tej ciężkiej pracy.Do tego serialu powinniscie zatrudnić prawdziwe pielegniarki,takie które odlat haruja przy chorych w szp[italu i środowisku..Chętnie obejrzę ale juz po zapowiedzi odnosze wrazenie,ze bedzie to kolejna lukrowana bajka typu"na dobre i na złe","lekarze"itp.Jestem pielęgniarką od 31 lat.