Reklama

Reklama

Newsy

"Klan": Agnieszka Kotulanka kończy 57 lat!

Piątek, 25 października 2013 (07:01)
Więcej na temat: Agnieszka Kotulanka, Klan

W sobotę - 26 października - Agnieszka Kotulanka, czyli Krystyna Lubicz z "Klanu", świętować będzie swoje 57. urodziny.

Zdjęcie

Agnieszka Kotulanka /Agencja W. Impact
Agnieszka Kotulanka
/Agencja W. Impact


Reklama

Kiedy na początku lat 90. Agnieszka Kotulanka po ponad dwuletnim pobycie w Kanadzie wróciła do Polski, nie spodziewała się, że widzowie już wkrótce pokochają ją za rolę, którą dane jej będzie zapisać się w historii polskiej telewizji - rolę Krystyny Lubicz w "Klanie".

Przed wyjazdem za ocean Agnieszka Kotulanka znana  była przede wszystkim bywalcom stołecznego Teatru Współczesnego, na deskach którego występowała po ukończeniu studiów w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

Debiutowała w 1980 roku w spektaklu Teatru Telewizji "Śmierć komiwojażera" u boku Tadeusza Łomnickiego, w tym samym roku zagrała też niewielką rólkę w dwóch odcinkach kultowego serialu "Dom".

Po raz pierwszy na planie filmowym stanęła 2 lata później. Do chwili wyjazdu do Kanady wystąpiła w jeszcze w 3 filmach, ale role, jakie dostawała, nie dawały jej satysfakcji.

Najważniejszą w swej karierze decyzję Agnieszka Kotulanka podjęła w 1997 roku, kiedy producenci powstającego wtedy "Klanu" zaproponowali jej, by dołączyła do obsady nowej telenoweli i wcieliła się w Krystynę Lubicz.

Nikt nie przypuszczał wówczas, że "Klan" okaże się najdłużej emitowanym w TVP serialem wszech czasów! 16 stycznia 2000 roku Agnieszka Kotulanka odebrała podczas gali w Teatrze Polskim Telekamerę "Tele Tygodnia" dla najlepszej aktorki, a twórcy "Klanu" po raz drugi z rzędu sięgnęli po tę prestiżową nagrodę i wyróżnieni zostali statuetką w kategorii "Najlepszy serial".

W sobotę - 26 października - Agnieszka Kotulanka skończy 57 lat. Od pewnego czasu aktorka zmaga się z poważną chorobą, która uniemożliwia jej pracę, ale producenci "Klanu" zapewniają, że nie wyobrażają sobie serialu bez niej i czekają z niecierpliwością na moment, kiedy Agnieszka Kotulanka upora się z problemami zdrowotnymi i wróci na plan.

Cała ekipa "Klanu" zamierza przesłać jej z okazji urodzin piękny bukiet kwiatów i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i do... pracy!

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Klan

Agencja W. Impact

Polecamy

Reklama

Skomentuj artykuł: "Klan": Agnieszka Kotulanka kończy 57 lat!

Wasze komentarze (52)

Dodaj komentarz
BooA

~BooA -

Wszyscy Polacy lubia % a czepiacie sie P.Agnieszki. Swieci sie znalezli!!! Ci co to madre komentarze wstawiaja to w policji powinni pracowac albo juz pracuja. 100 Lat :)

PITER

~PITER -

GWIAZDY MAJA LUZY ZE MOZE PIC A Z ROBOTY NIE WYWALA W NORMALNYM ZAKLADZIE ZARAZ BY CZLOWIEK BYL ZWOLNIONY ALE GWIAZDY MOGA CHLAC

MROWEK

~MROWEK -

PO CO KWIATY LEPIEJ FLASZKE KONIACZKU NAPEWNO BY WOLALA PODZIWIAM JA ZE MA ZDROWIE TAK CHLAC TERAZ MODA ZE ALKOHOLIZM LECZY SIE W AMERYCE I NAWET DOKTOR KOZIELLO SIE DOLOZY A NIE LEPIEJ KUPIC JEJ SKRZYNKE KONIACZKU BARDZIEJ BY BYLA ZADOWOLONA

LULU

~LULU -

ZMAGA SIE Z CHOROBA TO CZEMU NIE NAPISZA ZE TO CHROBA ALKOHOLOWA ZA DUZO KASY MA I TAK TO JEST JAKBY MIALA 1000ZL NA MIEIAC JAK NORMALNY CZLOWIEK TO NIE MIALA A CO PIC I CHOROBY BY NIE BYLO

PEDRO

~PEDRO -

ILE BEDZIE RWAC TOLECZENIE W AMERYCE Z ALKOHOLIZMU ZOBACZYMY NO SCENARZYSCI MUSILI COS WYMYSLIC PRZECIEZ NIE POWIEDZA ZE JEST NA ODWYKU W INNYM ZAKLADZIE ZA PIJANSTWO BY WYALILI ALE GWIAZDY NIE MOZNA

PEDRO

~PEDRO -

PANI KRYSIA ZAMIAST KWIATOW WOLALABY BUTELKE KONIACZKU NA KACA

L.S.

~L.S. -

wszystko bedzie dobrze pani Krysiu, uszy do gory! pozdrawiam!

tfu

~tfu -

Stara pijaczka pewnie trzeźwieje po imprezie. Pij ,Pij Klan i tak poczeka.widzowie o niskim ilorazie inteligencji będą czekać na "Panią doktorową" Po koniaczku? Do Biedronki na kasę nierobie!!!

arty

~arty -

wszystkiego dobrego z okazji urodzin - proszę się zmobilizować zapomnieć o złych chwilach i cieszyć się życiem... dla nikogo .... tylko dla siebie

mila

~mila -

polacy przebijaja wszystkie narody.ZAWISCIA.