Reklama

Reklama

Newsy

Aktorzy lekarzami w nowym serialu

Wtorek, 15 listopada 2011 (10:02)

- To nie będzie polska wersja "Doktora House'a" ani kopia "Na dobre i na złe". "Szpital Alicji" to stworzony od postaw dla TVN polski serial, prezentujący autentyczne przypadki medyczne - zapewniła producentka Dorota Chamczyk.

Zdjęcie

    /AKPA
   
/AKPA

W Toruniu trwają właśnie zdjęcia do tego 15-odcinkowego obrazu. W obsadzie zobaczymy wielu wspaniałych aktorów, m.in.: Danutę Stenkę, Magdalenę Różczkę, Pawła Małaszyńskiego, Jacka Komana, Szymona Bobrowskiego, Katarzynę Bujakiewicz, Piotra Polka, Marcina Perchucia czy Wojciecha Zielińskiego.

W tytułową rolę wciela się Magdalena Różczka. Jej bohaterka Alicja Szymańska to utalentowana i ambitna chirurg. Gdy los krzyżuje jej życiowe plany, porzuca Warszawę i wyjeżdża do Torunia, by zatrudnić się w tamtejszym szpitalu, prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka). - To moja pierwsza główna rola. Nigdy wcześniej nie miałam okazji stanąć przed takim wyzwaniem - cieszy się Magdalena Różczka. - Grana przeze mnie Alicja to świetny chirurg. Taki, jakim chciałabym być, gdybym była lekarzem.

Reklama

W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy, m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Iwana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński).

Wszyscy aktorzy podeszli do swoich ról niezwykle profesjonalnie. Jak się okazuje odbyli krótkie praktyki w warszawskim szpitalu na Banacha. - To bardzo nam pomogło. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda życie szpitalne od podszewki, na przykład uczestniczyliśmy jako obserwatorzy - oczywiście - w prawdziwych operacjach - zdradziła Różczka.

Niedawno gościliśmy na planie zdjęciowym, gdzie mieliśmy okazję przyglądać się pracy aktorów. Zdjęcia kręcone były w toruńskim Centrum Targowym Park, które na potrzeby serialu zaadaptowano na szpital.

- Szukałam takiego miejsca bardzo długo, a szczęśliwy traf sprawił, że ów zbudowany w 1928 roku pawilon targowy został naszym szpitalem. Przede wszystkim zależało mi, żeby akcja filmu działa się w mieście, które dobrze kojarzy się wszystkim Polakom. W poszukiwaniu odpowiedniego obiektu odwiedziłam m.in. Gniezno, Olsztyn, Zamość, Malbork. Ostatecznie wybór padł na malowniczy Toruń, gdzie, jak piszą, jest "gotyk na dotyk" - powiedziała Dorota Chamczyk.

Serial zobaczymy na ekranie TVN w przyszłym roku.

Jesteś fanem seriali? Zarejestruj się w serwisie ŚwiatSeriali.pl i dodaj do ulubionych wybrane produkcje, a otrzymasz od nas mailem informacje o każdym newsie na ich temat!

Artykuł pochodzi z kategorii: Na dobre i na złe

AKPA

Polecamy

Reklama

Skomentuj artykuł: Aktorzy lekarzami w nowym serialu

Wasze komentarze (24)

Dodaj komentarz
lola

~lola -

no oczywiście, że nie marna kopia Doktora House'a ani drugie Na dobre i na złe, tylko raczej tandetna polska wersja Grey's Anatomy ...

anonim

~anonim -

co to jest 15 odcinków dajcie więcej Stenka <3

Anka

~Anka -

Byłam zachwycona, na zakończenie odcinka 460 w dniu 18 -11-2011 sms o treści "Dorota nie pisz do mnie WIEŃCEJ " gratulacje dla grafomana!!!!!!!!!!!!!

Thomas

~Thomas -

mogliby stworzyć polskiego house'a

eliza

~eliza -

Ludzie co wy widzicie w tym Housie? Niby w czym ten durny serial jest lepszy od polskich seriali? Na pewno Polacy go nie podrobią, bo to kompletne badziewie i oszukiwanie widzów, niby jaki lekarz tak by się zachowywał w szpitalu jak on.

qwert

~qwert -

Czyli szykuje się kolejny serial, których głownym zadaniem jest tak naprawdę karmienie osób je oglądających różnymi aspektami życia innych ludzi. To dobre do kształtowania postaw wścibstwa, plotkarskich, odwracania uwagi od własnego życia i odpowiedzialności za nie, tracenia czasu na bzdury i odmóżdżenie.

zyczliwa

~zyczliwa -

a bujakiewicz i borowski grali w na dobre i na zle..kurcze czy wy nie macie wiecej aktorow czy wszedzie musza ci sami?

bt

~bt -

heh a Polsat to niby lepszy? Tępe programy dają takie że aż oglądać się tego nie da...wolę TVN przynajmniej tam coś się dzieje...

dANDI

~dANDI -

Znowu Bujakiewicz??? Każda rola w stylu dzidzia piernik. Jeszcze z tą myszką miki w wersji blond.

Rob

~Rob -

To powinna być komedia - w polskiej służbie zdrowia nie ma lekarzy, którym chciałoby się próbować stawiać prawidłowe diagnozy (a jeśli kiedykolwiek byli to już dawno wyjechali z kraju).