Reklama

Reklama

Newsy

Zwiewne sukienki zamieniły na... habit!

Wtorek, 18 czerwca 2013 (10:02)

Katarzyna Żak, czyli Kazimiera Solejukowa z "Rancza", Anna Dereszowska, czyli Magda Soszyńska z "Na dobre i na złe", Jolanta Fraszyńska, czyli Roma Barańska z "Licencji na wychowanie", Aleksandra Szwed, czyli Bayo Akijame z "Na krawędzi", wystąpiły w spektaklu muzycznym "Siostrunie" w towarzystwie Roberta Rozmusa, czyli Mariusza Kwiatkowskiego z "M jak miłość", grającego... jedną z sióstr zakonnych!

Zdjęcie

"Siostrunie" w akcji!/ fot. Dariusz Gałązka /AKPA
"Siostrunie" w akcji!/ fot. Dariusz Gałązka
/AKPA

Warszawska premiera spektaklu "Siostrunie"

liczba zdjęć: 14

- To moja kolejna zakonnica, pierwszą zagrałam jakieś 22 lata temu w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu w "Wariacie i zakonnicy" według Witkacego, zresztą wariatem był Cezary. Potem w serialu "Siła wyższa", zagrałam siostrę Bazylię - powiedziała Katarzyna Żak.

- To już kolejna przygoda i bardzo się cieszę, bo granie sióstr zakonnych to nic innego jak granie charakteru, bo każda z nich jest kobietą i ma swoje wady i zalety, momenty słabości, radości, wzruszenia, jak normalna kobieta tyle tylko, że ślubowała miłość Bogu - dodała.

Reklama

Spektakl o charakterze muzycznym wymaga nie lada sprawności fizycznej. Śpiew, taniec i stepowanie, to jedno z wielu zadań, z którymi musiały się zmierzyć aktorki.

- Nie jestem urodzoną tancerką. Ogromnie się cieszę, że mogłam się nauczyć stepować i teraz nie dość, że wystukuję rytm stopami, to jeszcze śpiewam"- zdradziłam Anna Dereszowska.

- Habit jest wygodny, ale cieszę się, że mogę w nim występować tylko na scenie, bo nie wyobrażam sobie, żeby to był mój codzienny strój- powiedziała z uśmiechem Aleksandra Szwed.

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na skutek eksperymentów kuchennych siostry Julii w klasztorze umierają 52 zakonnice. By zdobyć pieniądze na pochówek, siostrzyczki decydują się zorganizować show, w którym same wystąpią.

Pomysł wydaje się szalony i nieco karkołomny. Żywiołowe, przebojowe "Siostrunie" Dana Goggina szturmem zjednały sobie warszawską publiczność.

Na premierze pojawili się m.in. Zofia Czerwińska, czyli Irena Gawlik z "Codziennej 2 m.3", Edyta Olszówka, czyli Pola Madejska z "Przepisu na życie", Grażyna Wolszczak, czyli Basia Brzozowska z "Na Wspólnej", Aldona Orman, czyli Barbara Milecka z "Klanu", Julia Kamińska, czyli Ula Cieplak z "BrzydUli", Anna Samusionek, czyli Teresa Piontek z "Czasu honoru", Anna Wendzikowska, czyli Monika Ochman z "M jak miłość" i Tomasz Ciachorowski, czyli Michał Duszyński z "Majki".

W naszej galerii znajdziecie fotorelację z warszawskiej premiery spektaklu "Siostrunie"!

Zdjęcie

Robert Rozmus, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Żak, i Elżbieta Romanowska /Gałązka /AKPA
Robert Rozmus, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Żak, i Elżbieta Romanowska
/Gałązka /AKPA

Zdjęcie

Jolanta Fraszyńska, Aleksandra Szwed, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska i Robert Rozmus /Gałązka /AKPA
Jolanta Fraszyńska, Aleksandra Szwed, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska i Robert Rozmus
/Gałązka /AKPA

Artykuł pochodzi z kategorii: Na dobre i na złe

AKPA

Polecamy

Reklama

Skomentuj artykuł: Zwiewne sukienki zamieniły na... habit!

Wasze komentarze: 5,

przeczytane przez: 7 osób Dodaj komentarz