Reklama

Reklama

Newsy

Pożegnanie Spartakusa

Poniedziałek, 12 września 2011 (09:27)

11 września zmarł odtwórca tytułowej roli w serialu "Spartakus: Krew i piach", Andy Whitfield. Miał 39 lat.

Zdjęcie

  Andy Whitfield /AFP
  Andy Whitfield
/AFP

Krew i piach

liczba zdjęć: 73

Andy Whitfield od 18 miesięcy zmagał się z rakiem.

Przypomnijmy, że u Whitfielda - podczas rutynowego badania na początku 2010 roku - odkryto nowotwór, chłoniaka nieziarniczego. Choroba została zdiagnozowana dosyć wcześnie i wydawało się, że po leczeniu, które natychmiast podjęto, aktor pokonał chorobę.

Reklama

Z powodu leczenia musiał zrezygnować z występu w drugim sezonie "Spartakusa". Producenci zdecydowali się więc zrealizować prequel "Krwi i piachu", opowiadający o wydarzeniach sprzed przybycia tytułowego gladiatora na rzymskie ziemie.

Wszyscy liczyli, że w tym czasie Whitfield wygra walkę o swoje zdrowie i będzie mógł ponownie wcielić się w Spartakusa.

Niestety tak się nie stało. W maju 2010 roku ogłoszono, że aktor wraca na plan. Jednak po kilku miesiącach choroba wróciła. W kontynuacji "Krwi i piachu" nie zobaczymy tego aktora.

- Z powodu nawrotu nowotworu muszę opuścić obsadę - ogłosił Whitfield we wrześniu 2010 roku, podczas zdjęć do drugiego sezonu "Spartakusa"

Andy Whitfield zmarł w Sydney, 11 września.

W oświadczeniu wydanym przez jego agenta i żonę, Vashti czytamy, że "odszedł słonecznego poranka, w ramionach żony".

"Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem naszego przyjaciela i kolegi, Andy'ego Whitfielda" - powiedział Chris Albrecht, szef stacji Starz - producenta "Spartakusa".

"Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy pracować z Andym przy 'Spartakusie' i dowiedzieliśmy się, że człowiek, który grał wojownika na ekranie, okazał się także wojownikiem w swoim prywatnym życiu" - dodał Albrecht.

Zdjęcie

  Andy Whitfield jako Spartakus /materiały prasowe
  Andy Whitfield jako Spartakus
/materiały prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Spartakus: Krew i piach

swiatseriali.pl

Polecamy

Reklama

Skomentuj artykuł: Pożegnanie Spartakusa

Wasze komentarze (92)

Dodaj komentarz
Citizen

~Citizen -

naprawdę szkoda.Był doskonały w tej roli.To już nie będzie to samo...

korina

~korina -

Szkoda, że umarł, młody człowiek, ojciec małych dzieci, a poza tym wspaniały aktor. Nie wyobrażam sobie Spartakusa w innym wykonaniu, no zobaczymy. Tak mi go szkoda Spoczywaj w pokoju. Okropna tragedia.

Gda

~Gda -

Właśnie skonczylem oglądac 1 sezon.Załamałem sie tym po przeczytałem.Niech Bóg bedzie z Tobą ! !

Alaijna

~Alaijna -

Szkoda chłopa, naprawdę lubiłam tego aktora, pasował i wcielił się do filmu. To teraz kto gra za niego ? Bo w Spartakus zemsta wyglądają identycznie tylko że trochę tak jak by starszy wygląda co gra. Niech odpoczywa w spokoju. :\

mQmQ

~mQmQ -

Właśnie skończyłem I sezon i ku mojemu smutkowi w II sezonie brak Andyego...szukam w google i SZOK!!! Niesamowita tragedia dla rodziny! Dla Nas wielka strata bo Andy znakomicie wcielił się w rolę Spartacusa...po oglądnięciu 1 odc drugiego sezonu widzę jak bardzo pasował do tego filmu Andy. Nowy Spartacus jest o wiele, wiele gorszy... Odpoczywaj w spokoju!

kick

~kick -

właśnie zastanawiałem się czemu w zemście nie ma już "tego" Spartakusa a tu taka tragedia i to w takim wieku, chociaż jestem facetem, to zakręciła mi się łezka w oku, bo bardzo podobał mi się ten aktor w tej roli...to najlepszy SPARTAKUS jakiego oglądałem. Chwała mu na wieki.

marti

~marti -

Wielka szkoda bez niego to już nie będzie ten sam "SPARTAKUS" :((((((((

a

~a -

ogromny żal że odszedł - mam nadzieję że kiedyś Bóg pozwoli nam spotkać tych ludzi którzy odeszli i odchodzą.... "Życie Twoich wiernych Panie zmienia się ale się nie kończy..."

Miro---0-7

~Miro---0-7 -

Bardzo będzie nam brak wszystkim oglądającym,że nie będzie Mistrza "SPARTAKUSA" To jest jedyny serial w ..HBO..który można normalnie obejrzeć... Spoczywaj w pokoju Mistrzu..

mary

~mary -

precz z następnym sezonem!!! dla prawdziwych fanów serial zakończył się z 1 sezonem...łzy same po policzkach spływają... widząc filmy making of jego przygotowania go filmu, nieudane sceny, przerwy w kręceniu można było wyczuć że wszyscy na planie kochają tego człowieka...my też zakochaliśmy się od początku trwania fabuły...oglądając gladiator camp zobaczyłam tak ciepłego faceta... do producentów sprartacusa: zostawcie dajsze kręcenie serialu, niech ta rola należy tylko do niego!